Любко Дереш

Дереш Любко (або Любомир Андрійович Дереш) – письменник, телеведучий, яскравий представник сучасної української культури.

Народився 10 серпня 1984 р. на Львівщині. За професією Л. Дереш – економіст, має вищу фахову освіту. Однак, знайшов себе саме у творчій діяльності. Популярність прийшла до нього ще у вісімнадцятирічному віці, коли до рук українського читача потрапив його дебютний роман під назвою «Культ». Деякий час працював редактором російськомовного журналу «Кофе с молоком».

Основною темою його творів є опис життя сучасної молоді. Описуючи буденні історії звичайних школярів та підлітків, їх пристрасть до згубних звичок (вживання алкоголю, наркотиків та галюциногенів) , Л. Дереш намагається найбільше наблизитися до реальності, тож не соромлячись використовує сленг та слова, що знаходяться поза цензурою.

Твори Л. Дереша були перекладені на десятки іноземних мов ( зокрема, англійська, сербська, німецька, французька тощо). Найбільш відомими серед них є: «Голова Якова», «Трохи пітьми», «Миротворець», «Архе» і т. ін.

Трохи пітьми

5
Любко Дереш Трохи пітьми

З творами Любко Дереша познайомився випадково, та був приємно здивований сюжетними лініями, образами героїв, та поданням матеріалу.

«Трохи пітьми» розповідає нам про шістьох різних за характером та життевим шляхом людей, які зібралися задля однієї мети. Місце збору – з’їзд неформалів у Карпатах, а ось мета зустрічі героїв насправді темна – всі вони вирішили покінчити життя самогубством.

Намір!

5-
Любко Дереш Намір

Глибокий та філософський твір. На мою думку, сподобається тим, хто любить внутрішні роздуми та монологи зі своїм «я», які розкривають почуття та особистість.

Головним героєм роману є звичайний хлопець з незвичайною можливістю. У Петра неймовірна пам’ять, яка не тільки допомагає без зайвих зусиль здавати шкільні екзамени, а й відправляє його в мандри у інші реальності.

Культ

3-
Дереш Любко - Культ

Шкодую, що витратила час на прочитання цієї книги. Проте є позитив - точно знаю, що більше Дереша читати не буду - не моє. Якщо після "Голови якова" ще були сумніви, то "Культ" остаточно відвернув мене від цього автора. Дочитувала через силу (думала, а може далі буде краще).

Голова Якова

5+
Дереш Любко - Голова Якова

Книга Любка Дереша з якої почав знайомство з творчістю автора. І не пошкодував, одразу сподобалась. Теми відверті і близькі, зміст унікальний для української літератури. Мова проста, але приємна. Тепер один з улюблених українських письменників (серед Валерія Шевчука, Майка Йогансена, Жадана). Правда, ранні книги не зачепили, а "Культ" навіть не пробую читати.

Остання любов Асури Махараджа

5+
Дереш Любко - Остання любов Асури Махараджа

Мені дуже імпонують вдумливість і філософські погляди Автора. "Остання любов..." це глибокі переживання Людини, яка відчуває складність життя і свою відповідальність за все, що відбувається у власному житті й не тільки. Книга була написана і видана ще до подій Майдану, але сатира і критика влади як такої, потреба змін і боротьби - ВЖЕ там були відображені. Це КЛАС!

Анонім
11.05.2015

Книга вельми цікава. Можливо, комусь буде важка до сприйняття, але цей твір заслуговує на Ваш час та увагу. Злегка психоделічний та інтригуючий. Щиро рекомендую, не пошкодуєте

5
Анонім
23.05.2015

шикарна!!

4-
kosheniatko
07.11.2015

Дуже добротно. Перші 2/3 читав і не міг відірватись ні на секунду. Кінець трішки здивував, якщо це можна назвати так.

Остання любов Асури Махараджа

4+
Анонім
25.06.2015

Дуже спадобався цей роман.

5+
Надежда
21.10.2015

Неперевершено!

3
Анонім
15.12.2015

Книга не дуже сподобалась. Не відбувалося ніяких динамічних подій, ніякого екшину, так би мовити.

Таня
22.08.2015

я ще дивуюсь трохи, читаючи матюки в книжках...проте Дереш гарно пише. по новому. раджу прочитати

Назва твору *

Текст опису/рецензії *

Необов'язкові данні

Ваша оцінка твору:

• 1-
  • 1
  • 1+
  • 2-
  • 2
  • 2+
  • 3-
  • 3