FBReader

FBReader – зручна, швидка та легка у використанні програма для читання електронних книжок. Підтримує широкий список форматів, випущена майже для всіх платформ.

Налаштування дозволяють змінювати шрифт (для тексту, заголовків та посилань), його колір та колір фону, гортання сторінок, орієнтацію екрана та інше. FBReader запам’ятовує останню відкриту книгу, та зберігає список останніх відкритих файлів.

У програмі є пошук по тексту, підтримуються гіперпосилання, є можливість читання файлів напряму з архівів. Читач також має змогу задати автоматичне перегортання сторінок, при цьому декілька рядків з попередньої сторінки для зручності можна залишити.

Версія (Windows): 0.12.10

Підтримка форматів: txt, fb2, epub, html, rtf, pdb, tcr, doc, prc, oeb, chm, drm

Платформи: Windows, Mak OS X, Linux, Android

Завантажити для Windows (5.09 MB)

Завантажити для Mac OS X (альфа-версія) (14.5 MB)

Завантажити для Linux(32) (2.56 MB)

Завантажити для Linux(64) (2.51 MB)

Завантажити для Android(3.x, 4.x) (5.07 MB)

Завантажити для Android(2.x) (4.23 MB)

Завантажити для Android(1.x) (3.35 MB)

Cool Reader

Cool Reader – одна з найпопулярніших програм для читання електронних книжок. Відрізняється широкою підтримкою форматів та простотою використання.

Читачеві пропонуються широкі налаштування вигляду тексту та сторінок, переносів, закладок та інших корисних опцій. Усі налаштування можна зберегти в своїх конфігураціях та переключатися між ними.

Інтерфейс Cool Reader підтримує як російську, так і українську мови.

Версія (Windows): 3.0.56-42

Підтримка форматів: fb2, epub, mobi, doc, txt, rtf, html, pdb, chm, tcr

Платформи: Windows (2000, XP, Vista, 7), Linux, Android

Завантажити для Windows (6.09 MB)

Завантажити для Linux (1.37 MB)

Завантажити для Android (2.04 MB)

AlReader 2

AlReader 2 підтримує багато форматів, відрізняється простим інтерфейсом та широкими можливостями. Зокрема програма дозволяє налаштувати:

  • - колір тексту, заголовків, фонів та строки стану;
  • - розмір, інтервал, стиль шрифту, а також сам шрифт;
  • - орієнтацію екрану;
  • - відступи, вирівнювання та інше.

AlReader 2 дозволяє редагувати текст, та зберігати його у окремому файлі. Для ледачих читачів є функція авто прокрутки вмісту.

У комплекті з програмою йде архів, у якому знаходяться правила переносу більш ніж 20ти мов, однак користувач має можливість взагалі відключити переноси.

Версія: 2.5 100925

Підтримка форматів: txt, fb2, epub, html, rtf, pdb, tcr, doc, abv, rb, odt, chm, sxw, zabv

Платформи: Windows 2000, XP, Vista, 7

Завантажити для Windows (1.18 MB)

Завантажити шаблони переносів (більше 20 мов) (466 KB)

Adobe Reader

Деякі книги на нашому сайті мають формат pdf.

Adobe Reader – безкоштовна та одна з найпопулярніших програм для роботи з форматом pdf. Функціонал програми дуже широкий, але разом з цим, вона має великий розмір і незначну повільність в роботі.

Якщо вам потрібне не тільки звичайне читання pdf книг, а й інші можливості цього формату (копіювання, робота з зображенням та самою сторінкою і багато іншого), Adobe Reader стане вам у пригоді. Інтерфейс програми, окрім російської, має українську мову.

Звантажити Adobe Reader можна безпосередньо з офіційного сайту, посилання на який вставлено нижче. На сайті Adobe виберіть свою операційну систему, мову та версію програми.

Версія: 11.0.07

Підтримка форматів: pdf

Платформи: Windows, Mac OS, Linux, Android

Завантажити Adobe Reader

Foxit Reader

Foxit Reader - зручна і функціональна програма для перегляду файлів у форматі pdf. Має невеликий розмір, розповсюджується безкоштовно і навіть не потребує окремої інсталяції.

Foxit Reader швидка в роботі, інтерфейс програми зрозумілий і простий. У користувача є можливість зробити закладку у книзі, скористатися пошуком по документу і навіть зробити власноруч необхідну замітку на сторінці.

Серед мінусів слід зазначити не зовсім якісне відображення зображень. Для встановлення мовного пакету (російська мова), слід завантажити окремо русифікатор, та зберегти його в директорії lang, де встановлена сама програма. Потім в меню (tools/preferences/languages) вибрати мову.

Версія: 6.2.1.0618

Підтримка форматів:pdf

Платформи:Windows XP, Vista, 7

Завантажити Foxit Reader (35.7 MB)

Завантажити Foxit Reader(RU) (44.7 MB)

STDU Viewer

STDU Viewer – універсальний софт для перегляду файлів у форматах djvu, pdf, palmdoc, а також txt і tiff. Користування STDU Viewer відрізняється зручністю, інтерфейс і панель управління зрозумілі, є винесена навігація по документу. Програма має широкі налаштування, зокрема можливість відображення декількох сторінок на екрані.

Безсумнівні плюси STDU Viewer – це швидкий перехід між сторінками, можливість зробити закладку, підтримка посилань, пошук по тексту, перегляд змісту та інше.

Розмір програми невеликий, також є підтримка російської мови. Щоб перевести інтерфейс на українську, необхідно встановити відповідне доповнення.

Версія: 1.6.313

Підтримка форматів: djvu, pdf, palmdoc, txt, tiff

Платформи: Windows XP, Vista, 7

Завантажити STDU Viewer (2.39 MB)

українізатор для STDU Viewer (0.79 MB)