Електронна книга teXet TB-416FL вважається однією з бюджетніших моделей компанії. Вона оснащена 6-дюймовим екраном, виконаним на основі технології електронних чорнил і маючим роздільну здатність 600х800 пікселів, що є не найкращим показником для дисплеїв таких моделей. Натомість в темряві можна скористуватися вбудованим підсвічуванням, обравши одну з восьми рівнів яскравості.

Об'єм вбудованої пам'яті - 4 ГБ, але за необхідністю її легко можна збільшити на 32 ГБ за допомогою microSD/SDHC-карт.

Електронна книга має Li-Pol акумулятор, одного заряду якого повинно вистачити для читання 8000 сторінок, якщо не використовувати підсвічування, і 4000 якщо його вмикати.

Ще однією невеличкою перевагою пристрою є вбудований G-сенсор, який дає змогу автоматично міняти орієнтацію зображення в залежності від положення дисплею.

Матеріал корпусу - пластик софттач, який є дуже приємний на дотик, та важче забруднюється. Потрібно зазначити дуже вигідне розташування кнопок: вони знаходяться під екраном, великі за розміром, на поверхню нанесені інтуїтивно зрозумілі позначення, а кнопки для гортання сторінок продубльовано справа, що робить читання ще більш зручним. На зворотному боці книги розташована кнопка перезавантаження, для того, щоб натиснути її, потрібно буде скористатися голкою.

Так як гаджет розрахований головним чином на перегляд текстових документів, то він розпізнає майже всі відомі на даний час текстові формати файлів - DOC, DJVU, TXT, PDF, ePUB, PDB, FB2, HTML, RTF, MOBI, CHM.

Також є можливість інверсного перегляду тексту, для темних і світлих годин доби, редагування PDF-файлів, створення та видалення закладок, підтримка виносок, збереження історії нещодавно переглянутих файлів. Присутні додатки годинник та календар, які не дадуть користувачу загубитися у часі.

Електронна книга розпізнає чотири графічних формати - JPG, BMP, GIF, PNG, але це сумнівна перевага, тому, що зображення відтворюються на екрані за допомогою лише 16 градацій сірого кольору.

Зручне меню дає можливість легко керувати файлами - копіювати, видаляти, сортувати.

Єдина можливість поповнити бібліотеку новими книгами - під'єднати пристрій до комп'ютера за допомогою кабелю.

Розміри гаджету складають 172х120х8,5 мм, маса - 177 грам, можна зазначити що книга є достатньо легкою у порівнянні з іншими моделями. В комплекті іде чохол, і це одна з переваг, тому що навіть в найдорожчих моделях він не завжди знаходиться в коробці. Також поставляється microUSB-кабель, мережевий зарядний адаптер (який теж є не в кожній моделі), керівництво користувача, гарантійний талон.

Одним з найбільших недоліків teXet TB-416FL можна вважати відсутність wi-fi модулю. А головна перевага - ціна (близько 100 доларів).

Отже, можна рекомендувати цей пристрій користувачам, які не женуться за передовими технологіями, і яким електронна книга потрібна, щоб використовувати її тільки за прямим призначенням.